[' Yesil Oba Köyü Web Sitesi - Haberler
Ana Menü
sol_alt.png sag_alt.png
Çevrimiçi Kullanıcılar
· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 43,453
· En Yeni Üye: kzwxzfcwype
sol_alt.png sag_alt.png
Flash Saat
sol_alt.png sag_alt.png
Sponsor Bağlantı
Anadolu Design | Bilişim Hizmetleri
sol_alt.png sag_alt.png
DEMİRCİ EFELERİ VATAN TV’ye KONUK OLDU

DEMİRCİ EFELERİ VATAN TV’ye  KONUK OLDU

Sanatçı Fatoş Kadıoğlu ‘ nun hazırlayıp sunduğu VatanTV ‘de canlı olarak yayınlanan “Yörük Kızı” programının bu haftaki program konuğu DEMİRCİ ilçesi oldu.

Program Demircide ürertilen ürünlerin yanında kültürümüzün de Tanıtımını yapıldı yeşiloba mahallemizden yöresel sanatçılar yöresel feridem adlı türküyü söyledi ve yeşiloba seymen ekibide bıçak oyunu oynadı.

mahmutlar ve hoşçalar mahallemizden efelerde yöresel zeybek oynadı.

Yeşiloba mahallesi muhtarı Erdoğan köse.’’ilçemiz ve yöremiz kültürünün tanıtıldığı bu programa katıldık Büyükşehir belediyemiz sponsorluğunda  bu programa katıldık. böyle programları hazırlayıp sunan yörük kızı Fatoş kadıoğluna  bize ulaşım sponsoru olan manisa büyük şehir belediyesi demirci koordinetörü kazim aysan a emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’dedi.

HABER:Bektaş ÖZGER 

Haber Resimleri: fatoskadolu.jpg

mainbody-footerleft.png · BektasOzger - Ocak 23 2018 · Kategori: Kategorisiz · Devamı · 0 Yorum · 10 Okunma ·Yazdır mainbody-footerright.png
Yörük kızının bu haftaki konukları demirci efeleri

 Sanatçı Fatoş Kadıoğlu ‘ nun hazırlayıp sunduğu VatanTV ‘de canlı olarak yayınlanan “Yörük Kızı” programının bu haftaki program konuğu DEMİRCİ ilçesi olacak.

Program hakkında halıkent gazatesine konuşan  manisa büyük şehir Koordüneterü Kazım AYSAN.’’ ilçemiz tanıtımı için bir çok kulvarda tanıtınıtımı çalışmaları yapılıyor.

Bizlerde bunlara katkı olsun diye oldukça geniş bir izleyici kitlesi olan Fatoş Kadıoğlunun purogramına Büyük Şehir Belediyemizin Sponsorluğunda katılıyoruz.

Program Demircide ürertilen ürünlerin yanında kültürümüzün de Tanıtımını yapacağız yeşiloba mahallemizden yöresel sanatçılar ile oyun ekibinin yanında mahmutlar ve hoşçalar mahallemizden efeler yer alacak’’ dedi.

Yeşiloba mahallesi muhtarı Erdoğan köse.’’ilçemiz ve yöremiz kültürünün tanıtılacağı bu programa Yeşiloba Mahallesiden yöresel sanatçılar ve seymen ekibimiz ile   davet edildik.

Büyükşehir belediyemiz sponsorluğunda  bu programa katılacağız.20-01-2018 Cumartesi günü saat 17.00 ‘de canlı olarak yayınlanacak bu programı izlemeye davet ediyorum’’ dedi.

HABER:Bektaş ÖZGER

Haber Resimleri: faatoskadolu.png

mainbody-footerleft.png · BektasOzger - Ocak 16 2018 · Kategori: Kategorisiz · Devamı · 0 Yorum · 652 Okunma ·Yazdır mainbody-footerright.png
Ayşe & Uğur evlendi

Ayşe & Uğur uslu evlevdi

Haber Resimleri: ugurdu.jpgKöyümüz Uslular Mahallesi sakinlerinden Hüseyin USLU'nun oğlu Mobilya ustası uğur mobilyanın sahibi Uğur USLU evlendi.

Köyümüzde Düğün hazırlıkları  28 eylül perşenbe günü başladı  hayvan kesimi yapıldı son hazırlıklar yapıldı.

Ayşe  & Uğur  USLU  çiftinin’Düğünleri başlıyor.

29 eylül Cuma  günü saat 10 00 da misafirler gelmeye başladı düğüne gelen davetlilelere çay ikramı ve  yemek ikramı edildi Yemek akşam saat  19 30 kadar devam etti.

Saat 19 30 da köyümüz seymenleri eşliğinde icikler mahallesinde kına götürüldü. icikler mahallesinde kına gecesi ve oyunlar oynandı.

30 Elül cumartesi günü   saat 11 30 da konvoy eşliğinde ve yeşiloba seymen ekibi eşliğinde gelin almağa gidildi

İcikler mahalle girişinde  seyman eşliğinde köye girildi gelin alındı ve köyümüze getirildi.

DÜĞÜN VE NİKAH BAŞLIYOR

30 eylül cumartesi  akşamı nikah ve düğün eğlencesi yapıldı düğüne gelen davetliler oyuna çağrıldı ilçemiz demirci den cevre köy ve Salihli orta köyden gelen davetliler oyuna çıkarıldı eğlence gece saat 24 00 kadar devam etti

Ayşe  & Uğur  çiftine  bizde mutluluklar dileriz ALLAH mesut etsin

HABER: BEKTAŞ ÖZGER 

Haber Resimleri: ugurdu1.jpg

mainbody-footerleft.png · BektasOzger - Eylül 30 2017 · Kategori: Kategorisiz · Devamı · 0 Yorum · 78 Okunma ·Yazdır mainbody-footerright.png
DÜĞÜN İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

DÜĞÜN İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Haber Resimleri: ugurdavetiye.jpgDÜĞÜN İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Hafta sonu köyümüzde yapılacak olan düğün  merasimi için son  hazırlıklar yapılıyor.

Damat uğur uslu bize yaptığı açıklamda  son hazırlıkları yapıyoruz davetiye dağıtım işi tamam son konturollari yaptık hafta sonu yapacağımız  düğün merasimimize  tüm dostlarımızı  bekliyoruz  dedi.

29 eylül Cuma akşamı kına gecesi yer icikler mahallesi

30 eylül Cumartesi gelin almaya gidilip gelinecek

30 eylül Cumartesi akşam düğün yeşiloba mahallesi

Haber Resimleri: ugurdavetiye1.jpg

mainbody-footerleft.png · BektasOzger - Eylül 27 2017 · Kategori: Kategorisiz · Devamı · 2 Yorum · 61 Okunma ·Yazdır mainbody-footerright.png
2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında başarılar dilerim

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA BAŞARILAR DİLERİM

Haber Resimleri: erdogankosemuh2017.jpg

Yeşiloba mahallesi muhtarı erdoğana köse, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla öğrenci, öğretmen ve eğitim camiasına hayırlı olmasını temenni ederek başarılar diledi.

Muhtar Erdoğan  köse, 18 Eylül’de başlayan 2017-2018 eğitim-öğretim yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Öncelikle yeni eğitim – öğretim yılının, başta geleceğin teminatı öğrenciler olmak üzere tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dileyen  köse, şunları kaydetti: “ Bugün okullar açıldı tüm Öğrenci ve öğretmenlerimize hayırlı olsun mahallemiz coğrafı açıdan dağınık dolayısıyla taşımayla öğrencilerimiz demirciye gidiyor şöför kardeşlerimiziz de daha dikkatli olsun dedi.

Bu vesile ile öğretmen ve öğrencilerimizin sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir eğitim yılı geçirmelerini diliyor, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ülkemize hayırlı olmasın

mainbody-footerleft.png · BektasOzger - Eylül 18 2017 · Kategori: Kategorisiz · Devamı · 8 Yorum · 161 Okunma ·Yazdır mainbody-footerright.png
Seymenlerimiz simavın düşman işgalinden kurtulşu etkinliklerine katıldı

Kütahyanın simav ilçesinde 95. Yılı kurtuluş Şenlikleri kapsamında yeşiloba Seymen ekibimiz kutlamalara katıldı.

 Simav'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümü törenlerle kutlandı.

Sabah saatlerinde simav sarı zeybek ve mor zeybek yarenleri ile beraber yeşiloba seymen ekibi dağa çıktı.Yarenler ve seymen ekibimiz dağdan yürüyerek belediye önünde tören alanına gelindi.

 Törende Belediye Başkanı Süleyman Özkan konuşması daha sonra gösterilere geçildi Kutlamalar, halk oyunları ve çeşitli gösteriler simav sarı zeybek yarenlerinin gösterisi yeşiloba seymen ekibi yöresel bıçak oyununu  oynadı.

Yeşiloba mahallesi muhtarı :’’Erdoğan KÖSE Başta Simav belediye başkanı sayın süleyman ÖZKAN’a Simav sarı ve Mor zeybek Yarenlerine Yaren başına göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekür ediyorum dedi.

Haber :Bektaş özger 

Haber Resimleri: simav2017.jpg

mainbody-footerleft.png · BektasOzger - Eylül 04 2017 · Kategori: Kategorisiz · Devamı · 7 Yorum · 246 Okunma ·Yazdır mainbody-footerright.png
KURBAN BAYRAMI ÇOŞKU İÇİNDE KUTLANDI

KURBAN BAYRAMI ÇOŞKU İÇİNDE  KUTLANDI

Köyümüzde Yeni mahalle ve Alaybey Camii lerinde namaz kılındı  ve Namaza mütakiben Bayramlaşıldı.

Kurbanlıklar kesildi

Herkeste  tatlı bir telaş vardı  bazı Aieler büyük baş hayvan kesimi yapdığından hayvanların yatırma kesimi zor olcağı düşünülüyordu fakat  kaza ve zorluk çekilmeden herkes kurbanını kesdi.

Bayramın 1ci günü akşamsaatlerine kadar kesim ve et pişirme işlemleri devam etti.

Ziyaretler yapıldı

Bayramın 2 ci günü ziyeretler yapıldı  sohbet edildi   3,4 cü Bayramıda  ziyeretler edildi bir    Bayramdaha  köyümüzde hoşluk içinde kutlandı.

Haber:Bektaş özger

Haber Resimleri: kurban_2017.jpg

Haber Resimleri: kurban2017.jpg


mainbody-footerleft.png · BektasOzger - Eylül 04 2017 · Kategori: Kategorisiz · Devamı · 11 Yorum · 198 Okunma ·Yazdır mainbody-footerright.png
Köyümüz Muhtarı Erdoğan KÖSE Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Köyümüz Muhtarı Erdoğan KÖSE Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Haber Resimleri: erdogankosemuh2017.jpg

Mesajında tüm yeşiloba ve İslam Aleminin Kurban Bayramı'nın hayırlara vesile olmasını diledi.

Köse mesajında  şöyle dedi:''Bayramlar birlik içinde olmanın ve hayırlı günlerin en başında geliyor.

Bu günler dostlukların canlanması, üzüntülerin yerini sevincin alması, yardıma muhtaç olanlara yardım elinin uzatılması açısından bir fırsat olarak görülmelidir.

Bayram yakınlıktır, yakınlaşmadır. Kurban Bayramı'nın bütün insanlığımızın kalplerinin birbirine yakınlaşmasını sağlamasını temenni ediyorum. Ben bu düşüncelerle başta yeşiloba halkının ve tüm islam aleminin Kurban Bayramı'nı kutluyor, bayramın herkese sağlık ve huzur getirmesini diliyorum.

Erdoğan KÖSE 

YEŞİLOBA MAHALLESİ MUHTARI

mainbody-footerleft.png · BektasOzger - Ağustos 31 2017 · Kategori: Kategorisiz · Devamı · 8 Yorum · 105 Okunma ·Yazdır mainbody-footerright.png
Yeşilobada'da yaz yağmuru afete döndü.
mainbody-footerleft.png · BektasOzger - Ağustos 22 2017 · Kategori: Kategorisiz · Devamı · 11 Yorum · 125 Okunma ·Yazdır mainbody-footerright.png
Yeşiloba'da salçalık domates hasadı başladı

Yeşiloba'da salçalık domates hasadı başladı

Haber Resimleri: salcabehcet.jpg

Yeşil obalı sebze üreticileri yetiştirdikleri Salçalık domatesleri satmaya başladı.

Hava sıcaklığının artmasıyla eren domatesler demirci pazarında ve sipariş üzerine evlere servis ediliyor.

Lezzeti ve tadıyla mutfakların vazgeçilmez tatları arasında yer alan domates salçası yeni mahsulü bu yıl kasa fiyatı 15 TL den görücüye çıkması vatandaşı sevindirdi.

Yıllardır bir gelenek haline gelen uygulama ile her yıl Temmuz ile ağustos aylarında bahçelerden toplanan domatesler suyu ezilerek süzgeçlerden geçirilerek tepsilere dökerek güneşte kıvam almasını beklenir kışa hazırlık yapılır.

Üretici Behcet GÜN www.yesilobakoyu.com a yaptığı açıklamada Yetiştirdiği domatesleri demirci pazarında satışını yapıyor  sipariş alarak evlere servis yapıyor.

Alıcı memnun fiyatlar geçen yıl ile aynı zam yok aynı geçen yılki fiyattan kasa fiyatı 15 TL den satıyorum Bize maliyeti arttı fakat biz ayı geçen yılki fiyattan satıyoruz diye konuştu.

Haber Bektaş özger

Haber Resimleri: salcabehcet1.jpg

mainbody-footerleft.png · BektasOzger - Ağustos 12 2017 · Kategori: Kategorisiz · Devamı · 27 Yorum · 241 Okunma ·Yazdır mainbody-footerright.png
ACIMIZI ÜZÜNTÜMÜZE ORTAK OLAN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN.

ACIMIZI ÜZÜNTÜMÜZE ORTAK OLAN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN.

Vefat eden kardeşi Veysel TOPALOĞLU’nun cenaze törenine katılan evimizi ziyaret edip üzüntülerini dile getiren, Herkesten allah razı olsun.

Sabri Topaloğlu,’’ Rahmetli kardeşimizin Veysel TOPALOĞLU'nun cenaze namazına iştirak ederek, vefat haberini duyduktan sonra gerek telefonla, gerekse sosyal medyadan taziyelerini ileterek ve bizzat gelip mevcudiyetleriyle gam, hüzün ve kederimi paylaşan dost, akraba, arkadaş ve tüm yeşiloba halkına ayrı ayrı teşekkür şahsım ve ailem adına bir borç bilmekteyim. Allah hepinizden razı olsun dedi.

TOPALOĞLU AİLESİ ADINA

Sabri TOPALOĞLU


 

Haber Resimleri: veysel_topaloglu_cenaze.jpg

mainbody-footerleft.png · BektasOzger - Ağustos 10 2017 · Kategori: Kategorisiz · Devamı · 20 Yorum · 204 Okunma ·Yazdır mainbody-footerright.png
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
sol_alt.png sag_alt.png
Anket
Sitemizin Yeni Halini Nasıl Buldunuz?

Çok Güzel Olmuş!
Çok Güzel Olmuş!
84% [16 Oy]

İdare Eder...
İdare Eder...
5% [1 Oy]

Kötü Olmuş!
Kötü Olmuş!
11% [2 Oy]

Oy: 19
Oy vermek için üye girişi yapmış olmanız gerekmektedir.
Başlama Tarihi: 21.10.11
sol_alt.png sag_alt.png
Kısa Mesajlar
Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

22-01-2018 22:19
Disney character belle and jasmine lesbian porn Big ass blonde lesbians Teen catholic update confession Teen court roles once Daughter in law ichiko Cute blonde fingering till she orgasms Animated por

22-01-2018 17:40
cialis 20mg pills no new posts viagra without a doctor prescription generic cialis buy online <a href="http://viagra
withoutdoctorpres.
com&quo

22-01-2018 07:48
http://www.peppapi
g.biz/
http://www.prescho
olprepseries.biz/
[url=http://www.pe
ppapigmovies.biz/]
http://www.p

21-01-2018 19:08
http://mecilaga.ru
/2018/01/21_zsiyY2
n2.htm http://hiva.cuhyp.
ru/mav.html http://basb.mecila
ga.ru/93923.asp http://inpnvyzg.el
okyfe.ru/1yBX.aspx
http://fuljnxut.el
okyfe.ru/2018/01/2
1_foto-golyh-sis

21-01-2018 13:15
<a href="http://erecti
leedysfunctiononli
ne.ru/">cheap ed meds online</a> <a href="http://erecti
leedysfunctiononli
ne.ru/">ed medicines</a> <a href="h

sol_alt.png sag_alt.png